£17.00 Mickley First School PE Kit Deal
Purchase with Mickley First School Black PE Shorts and Mickley First School PE Bag to automatically receive the deal.
Printed School Logo on Left Breast
Shoulder to shoulder taping
Tubular construction
1x1 rib knit collar
| Care | |
| Care Instructions | Suitable for 40*C machine wash and cool tumble dry |
| Composition | |
| Materials | 100% Ringspun cotton |
| Safety | |
| Safety Warning | Keep away from fire and flames |
| Size | Inches |
|---|---|
| 2-3 years | 20" |
| 3-4 years | 22" |
| 5-6 years | 24" |
| 7-8 years | 26" |
| 9-10 years | 28" |
| 11-12 years | 30" |
| 13 years | 32" |
| XS | 34" |
| Small | 36" |
| Medium | 40" |
| Large | 44" |
| XL | 48" |
| 2XL | 52" |
| 3XL | 54" |
| 4XL | 56" |
| 5XL | 58" |